Pasivní klimatizační metoda – Studená střecha

 

Střechy jsou jednou z nejvíce tepelně namáhaných částí budov. Teploty na střechách dosahují v letním období v závislosti na použitém materiálu teploty od 70-90 ° C. Studenou střechou se označuje stav, kdy se díky vlastnostem materiálu podaří snížit teplo střešního pláště. Následkem toho je snížení přehřívání interiéru ze střechy.

Jednou z metod studené střechy je reflexní nátěr střešního pláště, který má vysokou odrazivost slunečního záření a vysokou emisivitu (schopnost materiálu odvádět teplo rychle pryč.)

Existují reflexní nátěry v podobě ochranných akrylátových případně polyreutanových a polyureových nátěrů. Převážně se jedná o bílé nátěry. Ideální je když jsou otestovány a certifikovány jako materiál pro studené střechy.
Polyuretanové a polyureové nátěry se dají rovnou použít jako hydroizolace pro rovnou střechu, a tím zvýšit efektivitu investice.

 

Image

KROMĚ AKTIVNÍCH KLIMATIZAČNÍCH METOD SE DAJÍ POUŽÍT PASIVNÍ METODY, KTERÉ DOKÁŽÍ POMOCI ZCHLADIT PROSTOR. PASIVNÍ METODY MOHOU PŘISPĚT KE SNIŽOVÁNÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOV

V NĚKTERÝCH PŘÍPADECH JE MOŽNÉ JE POUŽÍT I V NAŠICH KLIMATICKÝCH PODMÍNKÁCH JAKO METODU PRO SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI POMOCÍ TZV. STUDENÉ STŘECHY.

Image

Hledáte způsob, jak energeticky efektivně ochladit halový objekt? HVLS ventilátory dokáží zlepšit pracovní prostředí. Ochlazovací efekt 4-7°C a velmi nízké náklady.

Více info

Pokud preferujete klimatizační metodu podívejte také adiabatické chlazení

Střešní ventilační systémy pro přirozený odtah tepla lze použít samostatně nebo je lze kombinovat se zmíněnými způsoby
Více info
Více info

HVLS ventilace a destratifikátory

ochlazují A zvyšují tepelný komfort při nízkých nákladech.
Vhodné do skladů, prodejen, HALOVých objektů

Více info