Průmyslový ventilátor vs HVLS ventilátor

Ochlazování vzduchu pomocí průmyslového ventilátoru vs HVLS ventilátor - porovnání komfort, úspory

HVLS Ventilátor je velký ventilátor o průměru 2.1m – 8m, který produkuje pohyb velkého objemu vzduchu pomalým otáčením. HVLS ventilátor používá velký objem vzduchu na místo rychlosti. Čímž lze docílit komfortu, ochlazovacího účinku a úspor.

Image

Průmyslový ventilátor

Je výkonný ventilátor v mobilním nebo statickém provedení, který odtahuje starých vzduch, přivádí nový vzduchu, ventiluje, případně chlad, ...
 
Průmyslový ventilátor má bežne průměr od 300 do 1000mm. Používá velké otáčky a vyšší rychlost vzduchu. Pro účely odvodu a přívodu vzduchu je to skvělá volba.
 
Ale pokud chcete používat průmyslový ventilátor pro ochlazování
z hlediska komfortu, úspor, ochlazovacího efektu, zdraví to není nejvhodnější řešení.
 
HVLS ventilátor, na rozdíl od průmyslového ventilátoru, využívá namísto rychlosti velký objem. Běžně umí docílit rychlost proudění 1.5m/s, což je v letních měsících komfortní a samozřejmě je zde citelný ochlazující účinek, bez zdravotních dopadů jako u rychle proudícího vzduchu.

HVLS ventilátor vs ventilátor

Účinnosť

HVLS ventilátor dokáže ochladit velkou plochu za daleko menší spotřebu el.energie. 5m HVLS ventilář má spotřebu 210W (170 000m3/h), průmyslový ventilátor (10 000m3/h) 500W. Více než 8x nádobní úspora na energii.

Komfort

HVLS produkuje pomalý chladivý vánek, 2-6°C ochlazení, nevysušuje vzduchu, zvyšuje kvalitu vzduchu (pohyb vzduchu). HVLS ventilátor je efektívny pre velkú plochu 

HVLS funguje i v zimě – komfort a úspory

HVLS funguje jako destratifikátor. 1m rozdílu mezi podlahou a stropem = teplotný rozdíl 1°C. Teplý vzduch přirozeně stoupá ke stropu, kde se hromadí a uniká přes konstrukce.

Příklad v zimě 7m strop: U podlahy je teplota nejnižší například 18°C. Termostat nastavený na 18°C spouští topení. Ale pod stropem je 25 °C. HVLS destratifikátor za velmi pomalého chodu tyto rozdíly smísí na rozdíl 2°C. Úspory u 10m stropem mohou šplhat i za 30-40% nákladů na vytápění

Návratnost

Pokud v hale topíte a mít také klimatizaci, dle velikosti a výšky stropu se může návratnost lišit. V mnoha případech bude návratnost v horizontu 1-2 let.

 

Naše nabídka a produktyvíce info