Kvalita a srovnání PIR pěny

Ne každá PIR pěna je stejná.
PIR pěna je tvořena kombinací uretanových a isokyanurátových vazeb avšak další složení si jednotlivý výrobci chrání a tají. V naší nabídce najdete  specialní PIR pěnu TAUfoam od belgické společnosti Recticel – TAUfoam®.
TAUfoam® je pěna která má jedinečnou strukturu. Vytváří velmi homogénu buněčnou vrstvu, čímž je pěna TAUfoam bez vad, mezer, děr atd., má vyšší odolnost a lepší chování při požáru

PIR pěna TAUfoum – Nadkrokevná izolace Powerroof


Běžné PIR izolace které se používají jako tepelná izolace se vyrábějí s pěny s hustotou jádra 30kg / m3. Vyrobit krásnou homegénu PIR pěnu je však pri hustote 30kg/m3, trochu problém.

U nadkrokevných tepelných izolací se používá pěna o hustotě 30kg / m2 a při reakci uretanu a MDI vzniká pěna s malými vadami ve struktuře. Tyto vady mají za následek trochu jiné chování při přestupu vlhkosti a následně jiný tepelný přenos.

Certifikát Keymark u produktov Recticel
Produkty Recticel a jejich pěna TAUfoam je neustále pod dohledem neziskové testovací evropské agentury Keymark. Keymark namátkou testuje produkty kterým vystaví certifikát kvality. Produkt musí splňovat deklarované vlastnosti. Inšpektory Keymark-u mají kdykoli přístup do výroby a skladů společnosti Recticel