PUR izolace pro podlahy Eurofloor

Izolační PUR desky Eurowall® pro podlahu se speciální povrchovou úpravou, která neoxiduje pri styku s nevyzralím betonem

pur-pir-izolace-pro-podlahu
Často při izolaci podlah bývají zvolené PUR desky a nejnižším - koeficientem tepelné vodivosti pro ušetření místa. A to znamená použít desky ukončené hliníkovou fólií.
Hliníková úpravá PUR izolace má  nízkou emisivitu a dobrý odraz radiačního záření, proto mají PUR izolace s hliníkovou fólií naměřený nižší koeficient tepelné vodivosti.
Při styku hliníkovej folie a nevyzralého betónu dochází k chemické reakci - oxidaci hliníku. Zoxidovaný hliník ztrácí svou nízkou emisivitu a PUR izolace ztrácí svou izolační schopnost. V tom případě můžete použít obyčejnou PUR izolaci s kraft papírem, který je levnější. Izolační schopnost bude velmi podobná.
Recticel vyvinul desku se speciální multi vrstvu, má podobně jako hliník nízkou emisivitu a dobrou schopnost odrážet radiační teplo, výsledkem čehož je koeficient tepenné vodivisti 0,022 W / mK. Přičemž povrch této desky neoxiduje při s tyku s nevyzralím betonem a maltami čímž se nemění tepelně izolační vlastnosti.
Více o produktech Recticel najdete na zde.